BEWA

Zbuduj PSZOK z firmą BEWA. PSZOK

Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda gmina ma obowiązek prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W tym celu powstaje coraz więcej punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tzw. PSZOK-ów. Przedsiębiorstwem specjalizującym się w ich budowie jest BEWA.

BEWA to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, która zajmuje się produkcją prefabrykatów z betonu dla branży wodno-kanalizacyjnej i gospodarki odpadami komunalnymi. ? Jesteśmy nowoczesną, prężną polską firmą, działającą od początku lat 90. Nasze produkty z zakresu budownictwa inżynieryjnego w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i fachowym personelem przyczyniły się do tego, że BEWA jest rozpoznawalną marką na rynku i zdobyła uznanie wielu klientów ? mówi Tomasz Witkowski, kierownik Działu Gospodarki Odpadami firmy BEWA.

Łatwo i sprawnie

Segregacja odpadów nie jest działaniem nowym, ale wciąż kształtuje się i rozwija. Gminy, korzystając z dotychczasowych doświadczeń, poszukują nowych rozwiązań przy budowie PSZOK-ów, aby zbiórka odpadów była efektywna, a jednocześnie dogodna dla mieszkańców. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi BEWA, oferując PSZOK-SYSTEM. ? Jest to kompleksowy, funkcjonalny i łatwy w montażu produkt, służący do budowy punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Elementy systemu mogą służyć do budowy i wyposażenia obiektów gospodarki odpadami, np. PSZOK-ów, instalacji przetwarzania odpadów komunalnych czy stacji przeładunkowych ? wyjaśnia Tomasz Witkowski. Istotą technologii systemu jest połączenie prefabrykatów oraz konstrukcji rampy. Poszczególne segmenty są wykonane z żelbetonowych elementów. Natomiast części metalowe zabezpieczono przed korozją w zależności od oczekiwań inwestora poprzez cynkowanie lub dwukrotne malowanie farbą chlorokauczukową z gruntowaniem. Wszystkie elementy są dostarczane na teren budowy w stanie gotowym do montażu na wcześniej przygotowanym podłożu. ? Składanie elementów jest wyjątkowo proste i nie wymaga zatrudnienia zewnętrznej firmy, która by się tym zajęła ? zapewnia przedstawiciel firmy BEWA. Ze względu na modułową konstrukcję średni czas montażu rampy nie przekracza kilku dni.

Funkcjonalność i oszczędność miejsca

PSZOK-System jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu gmin, a co za tym idzie ? dla ich mieszkańców. Dzięki zastosowaniu rampy obiekt staje się dwupoziomowy. Osoby, które chcą pozbyć się odpadów, mogą wjechać samochodem na rampę i z jej poziomu wyrzucić gruz czy inne odpady do kontenerów umieszczonych niżej. Taki system jest też korzystny ze względu na często uszczuplone budżety gmin. Zdarza się, że gminy nie posiadają terenów, na których można by ulokować wiele kontenerów, plac manewrowy dla samochodów czy budynki socjalne. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest PSZOK dwupoziomowy, taki jak rampa firmy BEWA. To nie jedyna zaleta tego rozwiązania. PSZOK-System pozwala na przeniesienie w dowolnym momencie całej konstrukcji na inny teren. Zainteresowanie takim rozwiązaniem z roku na rok zwiększa się. ? Klienci, którzy wcześniej inwestowali w zakład utylizacji odpadów, obecnie dostrzegają zalety selektywnej zbiórki i konieczność budowy PSZOK-ów. Dlatego BEWA z dużym optymizmem uczestniczy w rynku produktów urbanistycznych dla miast. BEWA oferuje nie tylko montaż PSZOK-u, ale i przygotowanie koncepcji punktu, opracowanie pełnej dokumentacji, sporządzenie projektu budowlanego, pomoc w uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie oraz doradztwo techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji. ? Zapewniamy naszym klientom pełne wsparcie przed i w trakcie realizacji inwestycji. Każdą gminę traktujemy indywidualnie, gdyż dynamiczne zmiany zachodzące w sektorze zagospodarowania odpadów wymagają podjęcia zdecydowanych, a jednocześnie, elastycznych działań ? przekonuje Tomasz Witkowski.

Do ostatnio zrealizowanych projektów przez firmę BEWA należy m.in. rampa przeładunkowa oraz PSZOK w Jaworze , PSZOK w Pniewach i Lubaniu oraz rampa rozładunkowa we Wrocławiu.